- Meteo radars -laikapstākļu karte attēlo šādus mainīgos: vēja virziens, temperatūra, nokrišņu zonas un prognozes tuvākajām dienām.
- Papildus iespējas – lietus, zibens, mākoņu daudzums, viļņi un straumes kustības, CO2 koncentrācija u.c. – varat uzzināt, noklišķinot lapas labajā augšējā stūrī uz šī simbola:
- Nokrišņu radara informācija tiek regulāri atjaunota.
- Laiks norādīts pēc UTC standarta.
- Platekrāna meteo radars ir pieejams sākumlapā.
Papildus informācija
Operatīvo informāciju no citiem avotiem varat iegūt arī šādās saitēs:
- Skandināvijas meteoroloģiskie radari
- Somijas meteoroloģiskais radars
- Polijas meteoroloģiskais radars
- Lietuvas meteoroloģiskais radars
- Tiešsaistes Igaunijas meteoroloģiskais radars
Kas ir meteo radars?
Laikapstākļu radars jeb Doplera radars ir rarada veids, kas skenē atmosfēru, novēro nokrišņu kustību un modelē to veidu (lietus, krusa, sniegs) un virzienu. Iegūtā
informācija tiek izmantota lai noteiktu nokrišņu zonu pārvietošanās virzienus, kā arī vētru iespējamības un to stiprumu. Mūsdienās tiek izmantoti, galvenokārt, pulsējošie Doplera radari, kas sniedz daudz precīzākus datus. Iegūtā informācija tiek izmantota laika apstākļu modeļu veidošanā, kā arī īstermiņa un vidēja termiņa laika prognožu precizitātes uzlabosānai.
Latvijas Valsts Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centra rīcībā esošais Doplera radars ir izvietots netālu no starptautiskās lidostas “Rīga” un darbojas jau no 2006. gada. Tā darbības radiuss ir 250 km un dati tiek atjaunoti reizi 10 minūtēs. Arī citu valstu nokrišņu radari darbojas līdzīgā radiusā un datu atjaunošanas režīmā, taču ir arī spēcīgāki. Detalizētāku informāciju par meteo radaru darabības principiem varat uzzināt brīvpieejas enciklopēdijā – wikipedia (angļu valodā).